מלאו טופס לחזרה

ברוכים הבאים לאתר אריק שלו ושות' משרד עורכי דין

האם התובעת התפטרה או פוטרה מעבודתה?

בית הדין האזורי לעבודה, דן לאחרונה בתביעה שעיקר עניינה הוא בשאלות: האם התובעת פוטרה או התפטרה מעבודתה ? והאם מכתב הפיטורים ניתן לה, על מנת לקבל דמי אבטלה?

התובעת עבדה אצל הנתבעת כמטפלת בילדים, באחד מגני הילדים אותם מפעילה הנתבעת. בדרכה לעבודתה נפלה התובעת, וכתוצאה מכך שהתה בחופשת מחלה למשך כשלושה חודשים. לטענת התובעת, בעת ששהתה בחופשת מחלה, הודיעה לה הנתבעת על הפסקת עבודתה. התובעת התייצבה במשרדי הנתבעת וחתמה על "כתב קבלה וסילוק", במסגרתו אישרה כי קיבלה מאת הנתבעת סך של 2,300 ₪ לכיסוי "סופי מלא ומוחלט"  של כל המגיע לה בגין תקופת עבודתה בנתבעת.

לאחר שלא הייתה מרוצה מאופן סיום העסקתה, התובעת שלחה מכתב דרישה לנתבעת, שבמסגרתו נדרשה הנתבעת לשלם לתובעת סך כולל של 9,465 ₪, בנוסף לסך של 2,300 ₪ שקיבלה מאת הנתבעת ערב עזיבתה. דרישתה זו של התובעת לא נענתה, ומכאן התביעה שלפנינו. המחלוקת העובדתית העיקרית בין הצדדים היתה, האם התובעת התפטרה או פוטרה מעבודתה. 

לתמיכה בטענתה, לפיה פוטרה מעבודתה, הציגה התובעת מכתב "הפסקת עבודה". הנתבעת מצידה, טענה כי התובעת לא פוטרה מעבודתה, וכי מכתב הפיטורים ניתן לתובעת לבקשתה, לצורך קבלת דמי אבטלה מן המוסד לביטוח לאומי. 

אפילו אם המעביד טוען כי התובע התפטר מרצון מעבודתו, הכלל הוא כי מכתב פיטורים לעובד גם אם ניתן לצורך זה או אחר, כגון לצורך הצגתו בפני המוסד לביטוח לאומי וזאת לצורך קבלת דמי אבטלה, דינו כמכתב פיטורים לכל דבר. מעביד אינו רשאי להוציא מכתב פיטורין לצורך הונאת המוסד לביטוח לאומי ולטעון שהוא הלכה למעשה לא פיטר את העובד.                                     

בסיכומו של עניין, הנתבעת לא השכילה להוכיח כי מכתב הפיטורים שנמסר לתובעת איננו משקף את המציאות. על כן, בית המשפט קבע כי התובעת פוטרה מעבודתה אצל הנתבעת.

(דמ"ש 31305-02-10 סבן נ' גני מאורות המעיין בע"מ)

שתפו:

/ 5.

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לקבלת ייעוץ/ייצוג משפטי ללא התחייבות

ברוכים הבאים לאתר אריק שלו ושות' משרד עורכי דין

דילוג לתוכן