מלאו טופס לחזרה

ברוכים הבאים לאתר אריק שלו ושות' משרד עורכי דין

קיצוץ בגמלת סיעוד

הביטוח הלאומי קיצץ בגמלת הסיעוד שלך? מומלץ לברר מהם הקריטריונים שהנחו את ההחלטה.

בית הדין לעבודה מתח ביקורת קשה על הביטוח הלאומי עקב מקרה בו קוצצה גמלה של קשישה החולה במחלת האלצהיימר, עקב חוות דעתה של אחות לבריאות הציבור אשר ביססה את החלטותיה על מחקרים שמצאה בוויקיפדיה.

קשישה הסובלת משיטיון אשר נקבע על ידי רופאיה מטעם קופת החולים כי מצבה הקוגניטיבי מתדרדר, וכי היא זקוקה להשגחה 24 שעות ביממה עקב בלבול והזיות ראייה נשלחה לאחות בריאות הציבור מטעם הביטוח הלאומי לבדיקה.

האחות קבעה כי לא קיימת הלימה בין המסמכים הרפואיים לבין התרשמותה ממצב המטופלת. כאשר נשאלה האחות על ידי בית הדין לעבודה מנין לה הידע בכל הקשור במחלת האלצהיימר, טענה שהידע מגיע בין היתר ממחקרים שמצאה באתר וויקיפדיה.

בית הדין מתח ביקורת קשה על הביטוח הלאומי וקבע כי לאחות בריאות הציבור אין הכלים על מנת לאבחן מבוטח הלוקה בשיטיון ובוודאי שהאחות אינה יכולה לסתור את חוות דעתם של רופאים גריאטריים.

כמו כן, מתח בית הדין ביקורת על כך שהביטוח הלאומי מעדיף להסתמך על חוות דעתה של אחות בריאות הציבור שמסתמכת על מחקרים מהוויקיפדיה במקום על חוות דעתם של רופאים מומחים בגריאטריה אשר באמתחתם ידע רב שנרכש במשך שנים ואף בדיקות אשר ביצעו לתובעת.

שתפו:

/ 5.

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לקבלת ייעוץ/ייצוג משפטי ללא התחייבות

ברוכים הבאים לאתר אריק שלו ושות' משרד עורכי דין

דילוג לתוכן