מלאו טופס לחזרה

ברוכים הבאים לאתר אריק שלו ושות' משרד עורכי דין

ביטוח לאומי

חוק ביטוח לאומי מחזק את כוחו של המוסד לביטוח לאומי להעניק ביטוח לאימהות, ילדים, אנשים שעברו תאונות עבודה או שהוכרה עבורם נכות כללית, אנשים שאינם עובדים, הדורשים קצבת סיעוד, אלו שנמצאים בתהליך פשיטת רגל, מפרקים תאגיד ועבור שלל סיבות אחרות.  תפקידו של המוסד לביטוח לאומי להעניק תמיכה כלכלית  ו/או שירותי שיקום ו/או הכשרה מקצועית / ו/או ייעוץ (וכיוצא בזה); בהינתן הפעלת המקרה הביטוחי, דהיינו – כשאדם פונה למוסד לביטוח לאומי בבקשת עזרה עבור אי אילו סעיפים עבורם הוא מבוטח מטעם המוסד. וכמו שתפקידו של המוסד לביטוח לאומי לתת מענה לדורשי העזרה, תפקידם של דורשי העזרה לדעת לבקש כמו גם להבין כיצד להתנהל עם הבירוקרטיה הקיימת במוסד על מנת לזרז את תהליך מימוש זכויותיהם, ובכלל, לדעת מה הן זכויותיהם מלכתחילה.

מה תפקידו של המוסד לביטוח לאומי?

המוסד לביטוח לאומי מתפקד כמוסד ביטוחי, בין היתר. המשמעות היא שהמוסד משתמש בכספים שונים העומדים לרשותו, לרבות תשלומי דמי ביטוח שונים שקיבל "מלקוחותיו" לאורך השנים, כדי לשלם על קצבאות ושירותי סיוע שונים המעניק לאלו המבקשים ממנו תמיכה וסיוע. ההבדל בין המוסד לביטוח לאומי לבין חברות ביטוח פרטיות, הוא שסכום הביטוח לא נקבע על בסיס רמת הסבירות "שמבוטח" יפעיל את הביטוח שלו, אלא על פי רמת ההכנסות המדווחות כמו גם גילו. ובמילים אחרות, אנשים משלמים לביטוח לאומי בהתאם לשכרם ולשכבת גילם.

מה אחריותו של אדם הפונה למוסד לביטוח לאומי?

במסגרת רצונו של אדם להנות מאותו סיוע כלכלי הזמין מטעם ביטוח לאומי, עליו להגיש פניה למוסד ולאחר תהליך בירוקרטי מטעם המוסד לביטוח לאומי, לרבות בדיקה מדוקדקת של הבקשה, אפשר שהמוסד יחליט באם ישנה זכאות, או שמא אין זכאות עבור תמיכה וסיוע כלכלי על פי המתואר בחוק. ניתן לקבל סיוע כלכלי מביטוח לאומי על ידי פניה בנושאי קצבת ילדים, קצבת שאירים, גמלת סיעוד, תשלומים עבור שירות מילואים ושלל נושאים אחרים. יתרה מכך, ניתן לפנות לביטוח לאומי כדי לעסוק בתחום זכויות העובדים, לרבות תשלום דמי אבטלה והבטחת הכנסה, תשלומים למי שהשתתף בתאונות דרכים, וכיוצא בזה.

לעתים ובמקרים מסוימים, על מנת להשלים את תהליך הפניה וקבלת הסיוע הכלכלי מהמוסד לביטוח לאומי תהיינה בקשה לעבור וועדה רפואית. גם כאן מדובר בהליך בירוקרטי שניתן לקבל הכנה ראויה עבורו. במסגרת הליך זה יש לספק מסמכים, לפרט בפני הוועדה במה בדיוק מדובר ולהציג את טיעוני הפונה באופן בהיר, צלול ורלוונטי.

כיצד משרדנו יכול לעזור?

מבלי להיכנס לפרטים נוספים על תהליכי קבלת סיוע כלכלי מהמוסד לביטוח לאומי, ניתן להניח שישנן פרוצדורות מסוימות שיש להשלים. במידה ומישהו לא בדיוק מדבר את המינוח המקצועי של ביטוח לאומי ו/או רוצה לשפר את סיכוייו להציג את טיעוניו כהלכה ולקבל סיוע קונקרטי בדרכו לקבלת התמיכה הכלכלית שמבקש מהמוסד לביטוח לאומי, יש לו אפשרות לקבל סיוע מאנשי מקצוע שיתמכו בו. משרדנו פועל כשני עשורים כדי לקבל את האינטרסים השונים של לקוחותיו ואפילו דורג בדירוג BDI במסגרת עורכי הדין המומלצים. המשרד אף עמד בקריטריוני אמינות לקבלת חותם PREMIUM מבית דן אנד ברדסטריט ישראל.

שתפו:

/ 5.

לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות השאירו פרטים:
לקבלת ייעוץ/ייצוג משפטי ללא התחייבות
דרכי התקשרות
רח' תובל 13 רמת גן 5252228
לקבלת ייעוץ/ייצוג משפטי ללא התחייבות

ברוכים הבאים לאתר אריק שלו ושות' משרד עורכי דין

דילוג לתוכן