משרד עורכי דין דיני עבודה, אריק שלו ושות'

      עברית |  English |  русский |  العربية
חפש באתר:
search
 
תחומי עיסוק המשרד >>
דיני עבודה - דיני נזיקין
פורום דיני עבודה
עורכי דין דיני עבודה
זכויות עובדים
פיטורים
פיטורין בהריון
הודעה מוקדמת
פיצויי פיטורין
הלנת שכר
פירוק חברות
הסתדרות
חוקי עבודה
חוזה עבודה
דמי הבראה
דמי מחלה
הטרדה מינית בעבודה
איזור לחברים
דיני נזיקין - ביטוח לאומי
תאונת עבודה
נכות כללית
נפגעי פעולות איבה
אובדן כושר עבודה
ביטוח לאומי
תאונות דרכים
משהב"ט- קצין תגמולים
חברות ביטוח
נזקי גוף
ועדה רפואית
פטור ממס הכנסה
גמלת ניידות
מידע לעובד
מידע למעסיק
מידע משפטי
לקסיקון דיני עבודה

חשוב לדעת

גובה שכר המינימום

גובה שכר המינימום
גובה שכר המינימום החודשי נכון ל- 2020, הוא 5,300 ₪ לחודש. 30/03/2020

החזר נסיעות

החזר נסיעות
החזר הנסיעות המירבי ליום, עומד על 22.60 ש"ח ליום. 30/03/2020

גובה דמי הבראה

גובה דמי הבראה
שווי יום הבראה במגזר הפרטי עומד על- 378 ש"ח ליום, ובמגזר הציבורי הוא עומד על 432 ש"ח לכל יום הבראה (מעודכן למרץ 2020)30/03/2020

עובדת הרה שפוטרה זכתה ב- 120,000 ש"ח פיצויי לאחר חמישה חודשי עבודה

עובדת הרה שפוטרה זכתה ב- 120,000 ש
לאחרונה פסק בית הדין פיצויי בסך 120,000 ש"ח בגין פיטורין של אישה הרה בניגוד לחוק שיוויון הזדמנויות בעבודה.30/03/2020

גם חילונים יוכלו לבחור שלא לעבוד בשבת

גם חילונים יוכלו לבחור שלא לעבוד בשבת
תיקון חוק שעות העבודה והמנוחה - סירוב לעבוד ביום המנוחה, תיקן עיוות אשר חייב עובדים אשר אינם מעוניינים לעבוד בשבת להצהיר כי הם דתיים שומרי מצוות.30/03/2020דיני עבודה

תביעות נזיקין והליכים משפטיים - מימוש זכויות כספיות בגין מצב רפואי

ליצירת קשר התקשר/י:04-6360003(חיפה)/ 073-2505300 (ר"ג)/073-2505314(י-ם)/ 073-2505372 (ב"ש).


מספר מדרגים:539 דירוג ממוצע:4.9

 העיקרון העומד בבסיס המנגנון של זכויות רפואיות הוא לסייע לאדם אשר נפגע מבחינת אפשרויות התעסוקה וכושר ההשתכרות שלו. אדם זה  זכאי לתמיכה כלכלית, על מנת שהוא והתלויים בו לא יסבלו חרפת רעב. לכאורה – מנגנון בהיר ופשוט, אלא שלמעשה, כאשר מגיע הרגע למימוש זכויותיך, אתה עלול להיתקל בקשיים ובמהמורות בדרך לפיצוי המיוחל. מי זכאי למימוש זכויות רפואיות וכיצד עליו לפעול.

מי זכאי לתבוע זכות 

ניתן לחלק את התחום לכמה סעיפים עיקריים:

  • נפגעי עבודה – נפגעי עבודה זכאים לפיצוי על אבדן הכנסה מהמוסד לביטוח לאומי בתקופה שאחרי הפגיעה, עד 90 יום. כמו כן, הם זכאים למימון טיפול רפואי בגין הפגיעה. אם הפגיעה גרמה לנכות, הנפגע יהיה זכאי למענק או לקצבה מהביטוח הלאומי. אם הפגיעה הסתיימה חס וחלילה במוות, משפחת הנפטר זכאית לקצבה או למענק מהמוסד לביטוח לאומי. תחום נפגעי עבודה כולל גם נפגעי מחלות עבודה.
  • נכות כללית – אדם הסובל מנכות שפוגעת בכושר ההשתכרות שלו, זכאי לקצבה מהמוסד לביטוח לאומי. הקצבה ניתנת על פי קריטריונים ברורים של אחוזי נכות כללית. את אחוזי הנכות קובעות וועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי.
  • נפגעי תאונות אישיות – נפגעי תאונות אישיות, שאיבדו את כושרם לעבוד כתוצאה מתאונות עבודה, והם מעל גיל 18 ומתחת לגיל פרישה, זכאים לקצבה לתקופה של עד 90 יום.
  • נפגעי פעולות איבה – נפגעי פעולות איבה זכאים להטבות שונות, שמטרתן לסייע להם בשיקום והחלמה. בין ההטבות תגמולים חודשיים, שיקום, מענקים חד פעמיים ומענקים שנתיים. התשלום מבוצע על ידי הביטוח הלאומי, בהתאם לחוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה.
  • נפגעי גזזת ופוליו – נפגעי פוליו, וכן מי שנפגע מטיפולי הקרנה כנגד גזזת, זכאים לפיצוי חד פעמי או לקצבה חודשית, על פי אחוזי הנכות שיקבעו על ידי וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי.
  • שירותים מיוחדים וניידות – אדם הסובל מליקויים המגבילים את כושר הניידות שלו זכאי להטבות, שמטרתן לאפשר לו לקיים אורח חיים עצמאי. כמו כן, אדם הזקוק לעזרה בתפקודים יומיומיים זכאי לקצבה, על פי מידת העזרה או ההשגחה לה הוא זקוק.

מימוש זכויות רפואיות

 

כיצד נקבעת הזכאות לזכויות רפואיות

מי שקובע את הזכאות לזכויות רפואיות, וכן את גובה הפיצוי המשתמע ממנה ואת אופיו, הן וועדות רפואיות של המוסד לביטוח לאומי. הזכאות נקבעת על פי אחוזי הנכות ואחוזי הפגיעה בכושר ההשתכרות, והתשלום נגזר מהחלטת הוועדה. במקרים של תאונות עבודה, גובה הפיצוי תלוי במשכורות האחרונות של הנפגע. במקרים של נכות כללית, גובה הפיצוי קבוע בחוק על פי אחוזי הנכות, ללא קשר למשכורותיו הקודמות של הנכה. במקרה של נפגעי פעולות איבה, גובה ההטבות וסוגן קבועים בחוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה.

מה עליך לעשות על מנת לממש את זכויותיך הרפואיות

בכל פנייה למוסד לביטוח לאומי תידרש להמציא מסמכים ואישורים, לנסח מכתבים ולהופיע בפני ועדה רפואית, אפילו מול מספר ועדות רפואיות במידת הצורך. תוכל לעשות זאת בכוחות עצמך, אולם רוב הפונים נמצאים במצוקה קשה, ועסוקים בהתמודדות עם מחלה או עם פגיעה. אם אין בכוחך לפנות בעצמך, תוכל להיעזר בשירותי המשרד של עו"ד דיני עבודה אריק שלו אשר יסייע לך בעת מימוש זכויות רפואיות שלך.

עו"ד אריק שלו ייצג אותך בוועדות, יסייע באיסוף מסמכים מתאימים ויערער על החלטות שגוזלות ממך את זכויותיך. אנשי המקצוע ינחו אותך כיצד לפעול בהתאם לפרטי המקרה שלך, והפנייה למומחים של מדרד עורכי דין ייצגו אותך מול המוסד לביטוח לאומי שתבטיח לך את הפיצוי המרבי לו אתה זכאי.

מיטב הידע והמומחיות במימוש זכויות רפואיות

במשרדו של אריק שלו פועלים מומחים מתחום מימוש זכויות רפואיות המרכזים את מיטב הידע והמומחיות להבטחת מימוש זכויותיהם הרפואיות של הלקוחות, אל מול הביטוח הלאומי, משרד הביטחון וחברות הביטוח, כמו גם, אל מול רשויות המס. 

יחס אישי וליווי מקיף על ידי עורכי דין

לקוחות המשרד נהנים מיחס אישי וטיפול מקצועי מקיף של עורכי דין בכל הנוגע לתביעות הכרה באחוזי נכות, תאונות עבודה, אבדן כושר עבודה, תאונות דרכים והכרה בפגיעות שונות במסגרת השירות בכוחות הביטחון. 

פנייה ישירה לעורכי דין

הפנייה למשרד הינה פנייה ישירה למשרד עורכי דין והיא חוסכת את הצורך לפנות לגופים העוסקים במימוש זכויות רפואיות אשר מפנים את הלקוח לייצוג משפטי חיצוני שגורר עלויות נוספות ומעכב את הטיפול. 

 

מומחים ממעלה ראשונה

צוות תחום מימוש זכויות רפואיות מסתייע במרכזת בכירה לשעבר בתחום נפגעי עבודה בביטוח הלאומי שהייתה אחראית על הדרכה והסמכה של פקידי התביעות בסניפי הביטוח הלאומי ברחבי הארץ בכל הקשור בניהול תיקי התביעות לרבות ביקורת על עבודתם ועל עבודת הועדות הרפואיות. זו מביאה עמה 30 שנות נסיון בתחום.

כמו כן, צוות תחום מימוש זכויות רפואיות מסתייע ברופא כירורג בעל ניסיון רב. במסגרת הטיפול בתיק וכחלק מהשירות הניתן ללקוח מקבל הלקוח חוות דעת ראשונית רפואית המסייעת לביסוס התביעה.

טיפול מקצועי מקיף

השילוב של חוות דעת רפואית ראשונית ובדיקת מומחים מאפשר למשרד להעניק ללקוח חוות דעת באשר לכדאיות ההליך והאפשרויות המשפטיות העומדות לרשותו. על בסיס חוות הדעת מעניק המשרד ללקוח שירותי ייעוץ וייצוג משפטי כדאי שתוכל/י לבצע מימוש זכויות רפואיות באופן אופטימלי.


נשמח להעמיד את מומחיותינו לרשותך ולסייע לך לממש את זכויותיך

 

ביטוח לאומיקצין תגמוליםחברות ביטוח

פטור ממס הכנסהתאונות דרכים

 

   ליצירת קשר התקשר/י:04-6360003(חיפה)/ 073-2505300 (ר"ג)/073-2505314(י-ם)/ 073-2505372 (ב"ש).

 

 

ועדה רפואית כיצד יש להתכונן?
קביעותיה של הועדה הרפואית מטעם הביטוח הלאומי ייקבעו את שיעור הנכות וכיוצא בזה את גובה הפיצויי והקצבה להם זכאים תובעים. מי יושב בועדה? באילו נושאים תדון? וכיצד מומלץ להתכונן להופעה בפניה? להמשך...

 

 

בעל עסק נורה על ידי נושים והוכר כנפגע עבודה

 

בעל עסק נורה על ידי נושים והוכר כנפגע עבודה

בית הדין הארצי לעבודה חייב את הביטוח הלאומי להכיר בבעל חברה שנורה על ידי נושי השוק האפור בעקבות ביטול המחאות החברה שהועברו לנושים על ידי בנו, כנפגע תאונת עבודה.
להמשך...

 

תאונת דרכים בדרך לעבודה - את מי לתבוע

 

תאונת דרכים בדרך לעבודה - את מי לתבוע
באם תאונת דרכים בדרך לעבודה נחשבת תאונת עבודה?את מי יש לתבוע את הביטוח הלאומי או שמא את חברת הביטוח. עו"ד אריק שלו מסביר ב- Ynet כיצד יש לנהוג. להמשך...

 

כתובת מקצועית למימוש זכויות רפואיות

<

גירסה להדפסה שתף עם חבריך בפייסבוק שתף עם חבריך בפייסבוק הוסף למועדפים


נושא

שם

טלפון

אימיילחדשות דיני עבודה

אחוזי נכות בביטוח הלאומי

אחוזי נכות בביטוח הלאומי
סקירה קצרה של אופן ביצוע חישוב אחוזי נכות בביטוח הלאומי.30/03/2020

זכות לדמי אבטלה וערעור על החלטת הביטוח הלאומי

זכות לדמי אבטלה וערעור על החלטת הביטוח הלאומי
מתי קיימת זכאות לדמי אבטלה ומה ניתן לעשות במקרה של דחיית תביעה לדמי אבטלה על ידי המוסד לביטוח לאומי30/03/2020

פגיעה נפשית הוכרה כפגיעה בעבודה

פגיעה נפשית הוכרה כפגיעה בעבודה
בית הדין לעבודה הכיר בפגיעה נפשית של מאבטח כפגיעה בעבודה ב"ל 61269-07-1330/03/2020

השכר הממוצע במשק

השכר הממוצע במשק
השכר הממוצע ע"פ סעיף 1 לחוק הביטוח הלאומי נכון ליום 1.1.2020 עומד על סך של 10,551 ש"ח.30/03/2020

קנס של 65,000 ש"ח למעסיק שהפלה עובדת עקב הריונה

קנס של 65,000 ש"ח למעסיק שהפלה עובדת עקב הריונה
בית הדין האזורי לעבודה בחיפה הטיל על קיבוץ עין הכרמל קנס מנהלי כבד עקב הפליית עובדת ואי קידומה בשל הריונה.30/03/2020

בית הדין אישר להרים מסך נגד מנהלי שלא שלמו זכויות

בית הדין הארצי לעבודה אישר את הרמת המסך וחיוב מנהלי חברה באחריות אישית במקרה בו לא שולמו לעובד החברה שכר וזכויות נוספות במשך זמן רב. (ע"ע 129/10)

שכר המינימום עלה

שכר המינימום עלה
שימו לב- שכר המינימום התעדכן ועומד כעת על 5,300 ₪ חודשי לעובד מעל גיל 18- 29.12 ₪ שעתי. 30/03/2020

שבוע העבודה קוצר.

שבוע העבודה קוצר.
שבוע העבודה קוצר ל - 42 שעות שבועיות. במקרה שעובד מבצע מעל סך של 42 שעות שבועיות מגיע לו תשלום של שעות נוספות בהתאם לחוק. במקרה זה יש לבדוק שעות נוספות גם ברמה היומית. בשבוע קצר של 5 ימים, מגיע לעובד 30/03/2020

דרוש עורך דין מצוין (משרה 262)

דרוש עורך דין מצוין (משרה 262)
לסניף משרדינו ברמת גן, דרושים עורכי דין מצויינים למשרה קבועה ומאתגרת. קורות חיים ניתן לשלוח ל arik.shalev@law-shalev.co.il תוך ציון המשרה המבוקשת בכותרת.30/03/2020