משרד עורכי דין דיני עבודה, אריק שלו ושות'

      עברית |  English |  русский |  العربية
חפש באתר:
search
 
תחומי עיסוק המשרד >>
דיני עבודה - דיני נזיקין
פורום דיני עבודה
עורכי דין דיני עבודה
זכויות עובדים
פיטורים
פיטורין בהריון
הודעה מוקדמת
פיצויי פיטורין
הלנת שכר
פירוק חברות
הסתדרות
חוקי עבודה
חוזה עבודה
דמי הבראה
דמי מחלה
הטרדה מינית בעבודה
איזור לחברים
דיני נזיקין - ביטוח לאומי
תאונת עבודה
נכות כללית
נפגעי פעולות איבה
אובדן כושר עבודה
ביטוח לאומי
תאונות דרכים
משהב"ט- קצין תגמולים
חברות ביטוח
נזקי גוף
ועדה רפואית
פטור ממס הכנסה
גמלת ניידות
מידע לעובד
מידע למעסיק
מידע משפטי
לקסיקון דיני עבודה

חשוב לדעת

גובה שכר המינימום

גובה שכר המינימום
גובה שכר המינימום החודשי נכון ל- 2020, הוא 5,300 ₪ לחודש. 30/03/2020

החזר נסיעות

החזר נסיעות
החזר הנסיעות המירבי ליום, עומד על 22.60 ש"ח ליום. 30/03/2020

גובה דמי הבראה

גובה דמי הבראה
שווי יום הבראה במגזר הפרטי עומד על- 378 ש"ח ליום, ובמגזר הציבורי הוא עומד על 432 ש"ח לכל יום הבראה (מעודכן למרץ 2020)30/03/2020

עובדת הרה שפוטרה זכתה ב- 120,000 ש"ח פיצויי לאחר חמישה חודשי עבודה

עובדת הרה שפוטרה זכתה ב- 120,000 ש
לאחרונה פסק בית הדין פיצויי בסך 120,000 ש"ח בגין פיטורין של אישה הרה בניגוד לחוק שיוויון הזדמנויות בעבודה.30/03/2020

גם חילונים יוכלו לבחור שלא לעבוד בשבת

גם חילונים יוכלו לבחור שלא לעבוד בשבת
תיקון חוק שעות העבודה והמנוחה - סירוב לעבוד ביום המנוחה, תיקן עיוות אשר חייב עובדים אשר אינם מעוניינים לעבוד בשבת להצהיר כי הם דתיים שומרי מצוות.30/03/2020דיני עבודה   >  זכויות עובדים - כל מה שרציתם לדעת

זכויות עובדים בעמותות

שומרים גם על זכויות העובדים בעמותותמספר מדרגים:2482 דירוג ממוצע:4.9

מערכות יחסים הן אולי דבר מורכב, אך בעת שעובדים עליהן ומקפידים לשמור על כבוד הדדי – הרי שמדובר על יחסים שיכולים להיות מפרים וטובים. כאשר מדובר על יחסי עובד ומעביד, חשוב לשמור על יחסי עבודה תקינים, בהם זוכים שני הצדדים בעת שהם מכבדים את הזכויות אחד של השני. בישראל מצרפים חוקים חדשים לזכויות עובדים חדשות לבקרים, מה שמעניק לעובדים את הזכות להיות מוגנים ולקבל את מה שמגיע להם. עובד הוא עובד – כך שגם בעת שמדובר על עובדי עמותות לדוגמא, חשוב לשמור על זכויותיהם. מטרת העל של העמותות היא לחולל שינוי חברתי חיובי בחברה, אך השינוי מתחיל מבית. כך אפשר לומר כי ניהול תקין בעמותה מתחיל בשמירה על הזכויות של העובדים, ומשם ניתן לחולל שינוי גם לעבר החברה.

זכויות העובדים – על מה בדיוק מדובר?

יחסי עובד מעביד באים לידי ביטוי לא רק באינטראקציה השוטפת במהלך יום העבודה, אלא גם בנקודות שונות שאינן קשורות לעבודה באופן ישיר. על מנת לתת מענה לזכויות העובד, ישנם חוקים ברורים שעל המעביד להיצמד אליהם ולעמוד בהם. אי עמידה בחוקים מהווה עבירה על החוק.

כאשר מדובר על החוקים, ניתן למנות כמה מהם: ראשית, על המעביד למסור לעובד החדש את תנאיו עם תחילת העבודה. למעביד יש זכות למסור את תנאי העסקת העובד בכתב עד כ-30 יום מתחילת עבודתו. בנוסף, יש את החוק הקובע כי ישנו שכר מינימום. המשמעות היא שבעת שישנו עובד העובד במשרה מלאה, ישנו מינימום מוגדר שבו מגיע לו להשתכר. באשר לשכר, ישנו חוק אשר מדבר על שעות נוספות בעבודה. במקרה של שעות נוספות החורגות מהגדרת המשרה, המעביד מחוייב לשלם לעובד כ-125% יותר על שעת עבודה בשעתיים הראשונות, ומהשעה השלישית כ-150%.

העובדים גם זכאים לקבל תשלום על הנסיעות בגין הגעתם אל העבודה. בנוסף, ישנם גם חוקים הדנים בזכות לפנסיה, דמי הבראה, ימי מחלה ואפילו תשלום על ימי חג. בתור עובדים, אל תוותרו על הזכויות שלכם. המעבידים חייבים למלא אחר החוקים שבאים להטיב איתכם, וגם איתם. הזכויות שלכם הן אבן הפינה ביחסי העובד ומעביד.

העמותה שלכם במידה מסוימת הינה תרגום של חזון וחלום שהיו לכם. למרות שלא מדובר בעסק פרטי שהקמתם, עדיין מדובר בסוג של מפעל חיים שחשוב לכם שיקבל הערכה ואת כל ההטבות או האישורים האפשריים. בעלי העמותות מבקשים לקבל את הזכות להיות בעלי אישור המשקף את הניהול התקין של העמותה שלהם. חלק בלתי נפרד מפעילות העמותה הוא גיוס כספים לטובת המשך פעילות העמותה, ועל מנת שתורמים יבחרו בעמותה שלכם על פני עמותה אחרת, עליכם להשתקף כמה שיותר כעמותה רצינית, שהפעילות שלה מוכרת ונוגעת ברבים. אישור הניהול התקין למעשה מעניק לכם אישור כי העמותה שלכם הינה עמותה שעברה ביקורות נוקשות ומספר ועדות, ועל כן אתם ראויים להיות בעלי האישור היוקרתי.

אישור ניהול תקין – כל הפרטים

כאשר מדובר על אישור ניהול תקין, מדובר בעצם על אישור הניתן לכם, בו מוסכם כי הגשתם כשורה את כל המסמכים הנדרשים בעת הקמת העמותה שלכם, לרבות דו"חות ופרוטוקולים של האסיפות השונות. בעת שאתם מקבלים את האישור, למעשה אתם מקבלים גם חותמת על טיב הפעילות שלכם כעמותה. אישור ניהול תקין לעמותה למעשה מעניק לכם את החותמת שרציתם – אתם פעולים כעמותה רצינית, חיונית וראויה. בעת שאתם מגישים את הבקשה לאישור, עליכם להגיש מסמכים המשקפים מי הם אלו היוצאים נשכרים מפעילות העמותה, מי עומד בראש העמותה ומי מקבל החלטות, לאן זורמים הכספים שקיבלתם כתרומות וכיוצא בזה.

איך מגישים בקשה לאישור?

כל העמותות, ללא יוצא מן הכלל, רוצות לקבל אישור ניהול תקין לעמותה שלהם. על מנת לזכות באישור, עליכם להגיש מספר טפסים, דרכם תוכלו לקבל את האישור ולהמשיך בפעילות החשובה שלכם. הטפסים שעליכם להציג: דו"ח כספי המציג את המאזן השנתי שלכם, דו"ח מילולי, דו"ח האסיפה הכללית, המלצות שקיבלתם בעקבות ביקורת שנערכה בעמותה שלכם, דו"ח המציין את מקבלי השכר בעמותה, דו"ח המפרט את קבלת התרומות הזרות, הפרוטוקול של האסיפה הכללית ובנוסף – אישור על תשלום האגרה השנתית של העמותה. לאחר הגשת כל הטפסים, יוחלט אם להעניק לכם אישור ניהול תקין עבור העמותה שלכם.

האם ניתן להפעיל את העמותה ללא האישור?

למרות שהעמותה פועלת ללא מטרת רווח, היא זקוקה לתזרים מזומנים על מנת להמשיך ולתרום. בלי שתקבלו את האישור על הניהול התקין, הרי שגם נשללת מכם הזכות לקבל סיוע מתקציב המדינה, לרבות תרומות מרשויות מקומיות ומשרדי ממשלה. מאחר ומדובר על אישור שלמעשה מעניק לכם את החותמת כי אתם פועלים על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר, הרי שלא מעט תורמים מבקשים את האישור כתנאי סף להעברת תרומה אליכם. לכן, חשוב שתפעלו לטובת קבלת האישור וכך תוכלו להנות מתרומות רבות. ניתן לומר כי קבלת האישור מעניקה לכם את השקט הנפשי ואת הפוטנציאל להמשך פעילות ארוכה.

עדכון אחרון: 31/7/2016 10:14


גירסה להדפסה שתף עם חבריך בפייסבוק שתף עם חבריך בפייסבוק הוסף למועדפים

 כתבות נוספות בנושא זכויות עובדים - כל מה שרציתם לדעת

זכויות עובדים בתקופת אי כושר עבודה
זכויות עובדים בתקופת אי כושר עבודה

זכויות עובדים בעת פגיעה בעבודה / תאונת עבודה


מה קורה כאשר נבצר מעובדים להגיע לעבודה עקב אסון טבע?
מה קורה כאשר נבצר מעובדים להגיע לעבודה עקב אסון טבע?הכר את תלוש השכר שלך
הכר את תלוש השכר שלך

עפ"י תיקון לחוק הגנת השכר, מחויב המעסיק לספק לעובדיו תלוש שכר חודשי.


עבודת נוער
עבודת נוער

עבודת נוער מוגדרת כעבודתו של מי שמלאו לו 14 שנים וטרם מלאו לו 18. לאחר גיל 18 ייחשב העובד בוגר ויחולו עליו שלל דיני העבודה המתייחסים לעובדים מן המניין.


מתי מותר למעסיק לקרוא את התכתובת של עובדיו
מתי מותר למעסיק לקרוא את התכתובת של עובדיו

פסק דין בית הדין הארצי לעבודה: חדירה לדוא"ל עובד- מה אסור ומה מותר


אפליה מחמת גיל בשוק העבודה
אפליה מחמת גיל בשוק העבודה

במציאות החיים המודרנית בה כוח העבודה הולך ומתבגר, יש להגביר את המודעות לקיומה של אפליה מחמת גיל. קיימים תחומים רבים בהם עובד מבוגר מופלה לרעה מחמת גילו, החל משלב הקבלה לעבודה ועד לפרישתו או פיטוריו. המציאות הישראלית, עדיין משקפת את הגישה הסטריאוטיפית שמעסיקים מעדיפים עובדים צעירים.


עבודת נוער בחופשת הקיץ
עבודת נוער בחופשת הקיץ

חלק גדול מבני הנוער יצאו לעבוד בחופשת הקיץ, עבור רבים זו תהיה פגישתם הראשונה עם המעסיקים ועם שוק העבודה בכלל. מאמר זה יסקור את זכויותיהם של בני הנוער והחובות שיחולו על המעסיקים בבואם להעסיק אותם. חשוב לדעת כי, במקרה של הפרת זכויות של נוער על ידי מעסיקים בחופשת הקיץ ניתן לפנות בתלונה אל משרד העבודה והרווחה או אל הסתדרות הנוער העובד והלומד.


מועד סיום יחסי עובד- מעביד בהליכי פירוק זמני
מועד סיום יחסי עובד- מעביד בהליכי פירוק זמני

חברת קומגייטס נקלעה לקשיים, וביום 20.5.03 הוציאה את עובדיה לחופשה ללא תשלום, וזאת ללא הסכמתם. ביום 12.6.03 ניתן צו פירוק זמני לחברה, וביום 17.8.03 אישר ביהמ"ש את בקשת המפרק הזמני להוציא מכתבי פיטורין לעובדי החברה (התובעים).פיצויי בסך 15,000 ש"ח לעובד שלא נמסרה לו הודעה לעובד

חודש אוגוסט נתקבל עדכון חקיקה לחוק הודעה לעובד אשר קבע כי ניתן לפסוק פיצויים לדוגמא בסך של עד 15,000 ש"ח כנגד מעסיקים אשר נמנעו ביודעין ממסירת הודעה לעובד במהלך פרק הזמן במוקצב לכך בחוק.


"חוק השירותים"
"חוק השירותים"בית הדין קובע: יחסי עובד מעביד בין קיבוצניק לבין הקיבוץ
בית הדין קובע: יחסי עובד מעביד בין קיבוצניק לבין הקיבוץ

בית הדין האזורי לעבודה בנצרת נתן לאחרונה פסק דין הצהרתי בשאלת קיומם של יחסי עובד מעביד בין אבי בן- אהרון, חבר קיבוץ תל יוסף לקיבוץ. בפסיקתו קבע בית הדין כי בניגוד להלכה הרווחת כי לא מתקיימים יחסי עובד מעביד, השינוי שחל באופיו של הקיבוץ משנה את מסכת היחסים שבין החבר לקיבוץ.


89,000 ש"ח פיצוי בגין עגמת נפש עקב יחסי עבודה עכורים בין עובדת למנהל שלה
89,000 ש"ח פיצוי בגין עגמת נפש עקב יחסי עבודה עכורים בין עובדת למנהל שלה

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב פסק לאחרונה פיצויי של 89,000 ₪ לעובדת מרשם האוכלוסין בגין עגמת נפש שנגרמה לה עקב יחסי עבודה עכורים בינה לבין מנהל הלשכה בה עבדה ועקב הפרת חובתו לספק לה סביבת עבודה סבירה.


מה דינה של היעדרות מהעבודה עקב הסופה
מה דינה של היעדרות מהעבודה עקב הסופה

אזרחי מדינת ישראל ממעטים להתמודד עם פגעי מזג אויר, אולם מפעם גם אנחנו נוכחים ליכולתם של איתני הטבע לשבש את המהלך התקין של חיינו ולהסב לנו נזקים רבים.


עליה במחירי התחבורה הציבורית 2014
עליה במחירי התחבורה הציבורית 2014

2014 נפתחה כמו בכל שנה בסימן גזרות כלכליות חדשות. השנה בין הגזירות, התייקרות משמעותית במחירי התחבורה הציבורית.חוקי העבודה יחולו גם בשטחים

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה החלת דיני העבודה על שטחי יו"ש.תיקון 22 לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה

הממשלה אישרה - גם הפליה על יסוד מקום מגורים - תיחשב מנוגדת לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה ולפיכך אסורה.


מה אפשר לעשות כשמתעמרים בך בעבודה?
מה אפשר לעשות כשמתעמרים בך בעבודה?

אם נחשפת לצעקות, קללות, השפלות, השמצות והאשמות שווא בעבודה, אינך לבד! מחקרים מראים שאחד מתוך כל 4 עובדים ייחשף לאלו במהלך עבודתו. למכלול הפגיעות הללו יש שם, התנכלות או התעמרות בעבודה.פיצוי של 60,000 ש"ח ללא הוכחת נזק לעובד שהתנכלו לו

אף כי טרם עבר חוק הנוגע להתנכלות תעסוקתית, בית הדין מפעיל את סמכותו ופוסק פיצויי ללא הוכחת נזק ממוני, בעזרת רכיב עגמת הנפש.פיטורין בהיריון – עכשיו גם בכנסת

בעוד פיטורים בהריון מהווים מגיפה, פיטורים בהריון בכנסת לא קורים כל יום.


חופשת לידה – עכשיו גם לאבות
חופשת לידה – עכשיו גם לאבות

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את החוק שמאשר חופשת לידה גם לאבות.הצעת חוק חדשה: גופים ציבוריים יחויבו להעסיק בעלי מגבלויות

הצעת חוק חדשה שעברה בקריאה שנייה ושלישית קובעת כי גופים גדולים המעסיקים יותר מ-100 עובדים יחויבו להעסיק לפחות 5% מהעובדים, עובדים בעלי מוגבלות.זכויות עובדים בעמותות

שומרים גם על זכויות העובדים בעמותותהכר את המושג: עבירות פליליות בדיני עבודה
זכויות עובדים בפירוק ובפשיטת רגל של מעסיק - תקופת הקורונה

עסקים רבים מוצאים עצמם בימים אלו מול התחייבויות משמעותיות למשכירים ולספקים של סחורה אשר בפועל בשל המצב אין באפשרותם להפעיל את העסק ולמכור את הסחורה. מצב זה עשוי מהר מאוד להכניס רבים מהספקים למצב של חדלות פירעון אשר יוביל לפיטורי עובדים. מה יעשו העובדים ביום שאחרי?
לפגישה כללית ללא התחייבות
מלא/י את פרטיך ואת פרטי הפנייה ונחזור אליך במהירות:

* נושא הפנייה:
* הודעה:
* שם מלא:
* אי מייל:
* טלפון: נייד: 
נושא

שם

טלפון

אימיילחדשות דיני עבודה

אחוזי נכות בביטוח הלאומי

אחוזי נכות בביטוח הלאומי
סקירה קצרה של אופן ביצוע חישוב אחוזי נכות בביטוח הלאומי.30/03/2020

זכות לדמי אבטלה וערעור על החלטת הביטוח הלאומי

זכות לדמי אבטלה וערעור על החלטת הביטוח הלאומי
מתי קיימת זכאות לדמי אבטלה ומה ניתן לעשות במקרה של דחיית תביעה לדמי אבטלה על ידי המוסד לביטוח לאומי30/03/2020

פגיעה נפשית הוכרה כפגיעה בעבודה

פגיעה נפשית הוכרה כפגיעה בעבודה
בית הדין לעבודה הכיר בפגיעה נפשית של מאבטח כפגיעה בעבודה ב"ל 61269-07-1330/03/2020

השכר הממוצע במשק

השכר הממוצע במשק
השכר הממוצע ע"פ סעיף 1 לחוק הביטוח הלאומי נכון ליום 1.1.2020 עומד על סך של 10,551 ש"ח.30/03/2020

קנס של 65,000 ש"ח למעסיק שהפלה עובדת עקב הריונה

קנס של 65,000 ש"ח למעסיק שהפלה עובדת עקב הריונה
בית הדין האזורי לעבודה בחיפה הטיל על קיבוץ עין הכרמל קנס מנהלי כבד עקב הפליית עובדת ואי קידומה בשל הריונה.30/03/2020

שכר המינימום עלה

שכר המינימום עלה
שימו לב- שכר המינימום התעדכן ועומד כעת על 5,300 ₪ חודשי לעובד מעל גיל 18- 29.12 ₪ שעתי. 30/03/2020

שבוע העבודה קוצר.

שבוע העבודה קוצר.
שבוע העבודה קוצר ל - 42 שעות שבועיות. במקרה שעובד מבצע מעל סך של 42 שעות שבועיות מגיע לו תשלום של שעות נוספות בהתאם לחוק. במקרה זה יש לבדוק שעות נוספות גם ברמה היומית. בשבוע קצר של 5 ימים, מגיע לעובד 30/03/2020

דרוש עורך דין מצוין (משרה 262)

דרוש עורך דין מצוין (משרה 262)
לסניף משרדינו ברמת גן, דרושים עורכי דין מצויינים למשרה קבועה ומאתגרת. קורות חיים ניתן לשלוח ל arik.shalev@law-shalev.co.il תוך ציון המשרה המבוקשת בכותרת.30/03/2020