משרד עורכי דין דיני עבודה, אריק שלו ושות'

      עברית |  English |  русский |  العربية
חפש באתר:
search
 
תחומי עיסוק המשרד >>
דיני עבודה - דיני נזיקין
פורום דיני עבודה
עורכי דין דיני עבודה
זכויות עובדים
פיטורים
פיטורין בהריון
הודעה מוקדמת
פיצויי פיטורין
הלנת שכר
פירוק חברות
הסתדרות
חוקי עבודה
חוזה עבודה
דמי הבראה
דמי מחלה
הטרדה מינית בעבודה
איזור לחברים
דיני נזיקין - ביטוח לאומי
תאונת עבודה
נכות כללית
נפגעי פעולות איבה
אובדן כושר עבודה
ביטוח לאומי
תאונות דרכים
משהב"ט- קצין תגמולים
חברות ביטוח
נזקי גוף
ועדה רפואית
פטור ממס הכנסה
גמלת ניידות
מידע לעובד
מידע למעסיק
מידע משפטי
לקסיקון דיני עבודה

חשוב לדעת

גובה שכר המינימום

גובה שכר המינימום החודשי נכון ל- 2018, הוא 5,300 ₪ לחודש.

החזר נסיעות

החזר הנסיעות המירבי ליום, עומד על 22.60 ש"ח ליום.

גובה דמי הבראה

שווי יום הבראה במגזר הפרטי עומד על- 378 ש"ח ליום, ובמגזר הציבורי הוא עומד על 423 ש"ח לכל יום הבראה (מעודכן לאוגוסט 2017)דיני עבודה   >  פורומים דיני עבודה   >  פורום שומרים ומאבטחים

פורום שומרים ומאבטחים

בפורום זה ינתנו תשובות משפטיות לבעיות בתחום האבטחה והשמירה.

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד אריק שלו, עו"ד מומחה לדיני עבודה וע"י צוות משרדו. המשרד מספק ייעוץ מתקדם למאבטחים ושומרים מכל חברות השמירה והאבטחה. הינכם מוזמנים לעשות שימוש בפורום שומרים ומאבחים ולשאול שאלות אודות סוגיות רלוונטיות לשומרים ומאבטחים. צוות המשרד יעשה מאמץ ליתן תשובות מהירות ומדוייקות ככל שניתן. האמור בפורום לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד.


 + הוספת הודעה חדשה    + לייעוץ אישי
חיפוש בפורום:

   

אי שיבוץ משמרות ושימוע ללא התראה מוקדמת..

17/07/2015 11:15:00
אורן
שלום,

אני עובד במוקד אבטחה מזה שנה וחצי, בחוזה התחייבתי ל3 משמרות מינימום במהלך השבוע ועוד משמרת נוספת בסופ"ש. לפני כשבועיים הייתי חולה במשך שבוע וחצי והוצאתי אישורי מחלה וכמובן גם הודעתי למנהל שלי. כשחזרתי לעבודה המנהל רצה לדבר איתי בסוף יום העבודה וששאלתי על מה הוא רוצה לדבר הוא לא רצה להגיד בכל מקרה לא יכולתי להיפגש איתו כי מיהרתי אז הוא ראה את זה בעין לא יפה וכשיצא שיבוץ לשבוע חדש ראיתי שאני לא משובץ בכלל כל השבוע מה שנקרא נתן לי "השעיה" מהעבודה. דיברתי איתו בטלפון והבנתי ממנו שעד שאני לא בא לשיחה אצלו אז אין לי עבודה, שאלתי אותו שוב על מה הוא רוצה לשוחח והוא לא רצה להגיד על מה. שבאתי אליו לשיחה הוא הפתיע אותי ואמר "זו שיחת שימוע" במהלך השיחה נסיתי להבין על מה הוא עשה לי את השימוע ולמה בכלל לא אמר לי לפני כן שהולך להיות שיחת שימוע? הוא תירץ לי מקרה שהיה לפני כחודשיים ואמר גם על המקרה הזה שזה בעצם שבוע וחצי שהייתי חולה עם אישורים מהרופא ואגב, אותו(המנהל) זה לא מעניין גם זה שהוא לא הודיע לי לפני כן שיש לי שיחת שימוע הוא אמר לי במפורש "אני לא חייב לך כלום". עכשיו, אין לי בעיה אם הוא רוצה לפטר אבל הדרך שבה זה נעשה בהפתעה, לא הודיע על זה לפני כן רק אמר "שיחה" ולא רצה לפרט מעבר לזה. בסוף השיחה/שימוע בקשתי ממנו העתק חוזה שלי והוא ענה שישקול את זה וכרגע הוא מסרב לתת לי. אחרי יממה מאז השיחה הוא התקשר ואמר שיש תוצאות של השימוע ושאגיע אז קבענו ליום ראשון הקרוב וכרגע אני עדיין "בהשעייה" ולא עובד. זאת פעם ראשונה שאני נתקל במצב כזה, מה אני יכול לעשות במצב כזה?
והאם הוא מחוייב להודיע לי שיש שיחת שימוע לפני כן?סגור/י הודעה[ הוסף תגובה להודעה ][ ליעוץ אישי ] [ קדימה ] [ אחורה ]
הוספת תגובה לאי שיבוץ משמרות ושימוע ללא התראה מוקדמת.. 28/07/2015 08:02:00
מנהל הפורום
המעסיק מחויב להודיע על שיחת שימוע בכתב מספק זמן מראש על מנת שהעובד יוכל להתכונן. כמו כן, המעסיק צריך לומר על איזה יסוד הוא רוצה לפטר את העובד.


* האמור לעיל אינו בא במקום ייעוץ משפטי ואינו מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחראיות המשתמש בלבד.

[ הוסף תגובה להודעה ] [ ליעוץ אישי ]