משרד עורכי דין דיני עבודה, אריק שלו ושות'

      עברית |  English |  русский |  العربية
חפש באתר:
search
 
תחומי עיסוק המשרד >>
דיני עבודה - דיני נזיקין
פורום דיני עבודה
עורכי דין דיני עבודה
זכויות עובדים
פיטורים
פיטורין בהריון
הודעה מוקדמת
פיצויי פיטורין
הלנת שכר
פירוק חברות
הסתדרות
חוקי עבודה
חוזה עבודה
דמי הבראה
דמי מחלה
הטרדה מינית בעבודה
איזור לחברים
דיני נזיקין - ביטוח לאומי
תאונת עבודה
נכות כללית
נפגעי פעולות איבה
אובדן כושר עבודה
ביטוח לאומי
תאונות דרכים
משהב"ט- קצין תגמולים
חברות ביטוח
נזקי גוף
ועדה רפואית
פטור ממס הכנסה
גמלת ניידות
מידע לעובד
מידע למעסיק
מידע משפטי
לקסיקון דיני עבודה

חשוב לדעת

גובה שכר המינימום

גובה שכר המינימום החודשי נכון ל- 2018, הוא 5,300 ₪ לחודש.

החזר נסיעות

החזר הנסיעות המירבי ליום, עומד על 22.60 ש"ח ליום.

גובה דמי הבראה

שווי יום הבראה במגזר הפרטי עומד על- 378 ש"ח ליום, ובמגזר הציבורי הוא עומד על 423 ש"ח לכל יום הבראה (מעודכן לאוגוסט 2017)דיני עבודה   >  פורומים דיני עבודה   >  פורום דיני עבודה

פורום דיני עבודה

בפורום זה ייעשה מאמץ ליתן תשובות מהירות ומדוייקות לשאלות בתחום דיני העבודה.

פורום זה מנוהל ע"י עו"ד אריק שלו, עו"ד מומחה לדיני עבודה וע"י צוות משרדו. המשרד מספק ייעוץ מתקדם לעובדים בכל ענפי המשק ולחברות קטנות כגדולות. מעסיקים, שכירים, הינכם מוזמנים לעשות שימוש בפורום דיני העבודה ולשאול שאלות שונות בתחום דיני עבודה. צוות המשרד יעשה מאמץ ליתן תשובות מהירות ומדוייקות ככל שניתן. האמור בפורום לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד.


 + הוספת הודעה חדשה    + לייעוץ אישי
חיפוש בפורום:

   

מכתב פיטורין לעובד ששכרו משולם על פי בסיס שעתי

28/01/2019 09:58:00
ליאור בוארון יצחק
אשמח לעזרתך קיבלתי מכתב פיטורים ב27/1 ובו כתוב כך: " בהמשך לשיחתך עם המנהל מיום 27/1/19 הננו מצטערים להודיעך על נפסקת עבודתך בחברתנו.החל מתאריך 26/2/19 ניתנה לך בזאת הודעה מוקדמת לפיטורים של חודש ימים כמתחייב לפי חוק/ההסכם בנינו. עד לתאריך הנ"ל הינך מתבקש להעביר את תפקידן בצורה מסודרת / עם זאת אינך נדרש לעבוד בחברה בתקופת ההודעה המוקדמת והחברה תשלם לך את שכרך הרגיל עבור תקופה זו. דמי הבראה /פדיון חופשה בגין ימי החופשה שלא נוצלו ישלמו לך במועד תשלום שכר החודש האחרון לעבודתך. אנו מודים לך על תרומתך לחברה ומאחלים לך הצלחה בהמשך דרכך. וחתימה של בעל העסק." המנהל עשה לי שימוע לפני שבוע וב27.1 הודיע לי שהוא מפטר אותי ובסוף היום הביא לי מכתב פיטורין. בבית קראתי את המכתב והודעתי למנהל שיש 2 אופציות בחירה במכתב או להגיע ולעשות את העבודה בצורה מסודרת או לא להגיע והוא ישלם את שכרי כרגיל עבור אותו חודש. ציינתי שאני בוחרת להישאר בבית ולקבל את שכרי כרגיל. המנהל הציע לי בהתחלה לעבוד עד ה7.2 ואז יוציא אותי לחופשה שנתית על הימי חופשה שצברתי. אמרתי לו שזה חוקי ואסור לו להוציא אותי לחופשה שנתית בתקופה של ההודעה המוקדמת. המנהל התקשר אליי ואמר שהמנהלת חשבונות טעתה והוציאה מכתב מאינטרנט ולא שמה לב למה שכתוב והוא חתם בלי לשים לב. ביקש שאני יחזור לעבוד את הימים של ההודעה המוקדמת ויוציא לי מכתב חדש. סירבתי לחזור וציינתי שאני הולכת על פי המכתב הפיטורין שנתנו לי. לאחר יום המנהל שלח לי שרשום בחוק:"שעובד במהלך שנת עבודתו השנייה זכאי לתקופת הודעה מוקדמת של 14 יום בתוספת יום נוסף בגין כל שני חודשי עבודה בשנת עבודתו השנייה". אמרתי למנהל שמכתב פיטורים שקיבלתי רשום במפורש שהוא נותן לי הודעה מוקדמת של חודש ימים וחתם על זה. המנהל שוב ביקש שאני יחזור לעבוד עד התאריך כניסת הפיטורים לתוקף. סירבתי להגיע לעבוד ואמרתי לו שאני הולכת לפי מכתב הפיטורין שהביא לי ובוחרת להישאר בבית ולקבל תשלום מלא,דרשתי גם שישלם לי את כל הימי חופשה,פיצויים ודמי הבאה שמגיעים לי על פי חוק. במידה והמנהל לא ירצה לשלם לי על ההודעה מוקדת, שאני נשארת בבית ואמורה לקבל תשלום על החודש המלא, כפי שרשום במכתב פיטורים,האם אוכל לפנות לעייני עבודה ותבוע אותו? אודה לעזרתך.


סגור/י הודעה[ הוסף תגובה להודעה ][ ליעוץ אישי ] [ קדימה ] [ אחורה ]
הוספת תגובה למכתב פיטורין לעובד ששכרו משולם על פי בסיס שעתי 03/02/2019 20:10:00
מנהל הפורום
כן, ניתן לפנות לבית הדין ולטעון את כל הטענות ולדרוש את התשלומים הרלוונטיים.


* האמור לעיל אינו בא במקום ייעוץ משפטי ואינו מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחראיות המשתמש בלבד.

[ הוסף תגובה להודעה ] [ ליעוץ אישי ]