משרד עורכי דין דיני עבודה, אריק שלו ושות'

      עברית |  English |  русский |  العربية
חפש באתר:
search
 
תחומי עיסוק המשרד >>
דיני עבודה - דיני נזיקין
פורום דיני עבודה
עורכי דין דיני עבודה
זכויות עובדים
פיטורים
פיטורין בהריון
הודעה מוקדמת
פיצויי פיטורין
הלנת שכר
פירוק חברות
הסתדרות
חוקי עבודה
חוזה עבודה
דמי הבראה
דמי מחלה
הטרדה מינית בעבודה
איזור לחברים
דיני נזיקין - ביטוח לאומי
תאונת עבודה
נכות כללית
נפגעי פעולות איבה
אובדן כושר עבודה
ביטוח לאומי
תאונות דרכים
משהב"ט- קצין תגמולים
חברות ביטוח
נזקי גוף
ועדה רפואית
פטור ממס הכנסה
גמלת ניידות
מידע לעובד
מידע למעסיק
מידע משפטי
לקסיקון דיני עבודה

חשוב לדעת

גובה שכר המינימום

גובה שכר המינימום החודשי נכון ל- 2018, הוא 5,300 ₪ לחודש.

החזר נסיעות

החזר הנסיעות המירבי ליום, עומד על 22.60 ש"ח ליום.

גובה דמי הבראה

שווי יום הבראה במגזר הפרטי עומד על- 378 ש"ח ליום, ובמגזר הציבורי הוא עומד על 423 ש"ח לכל יום הבראה (מעודכן לאוגוסט 2017)דיני עבודה   >  פורומים דיני עבודה   >  פורום ביטוח לאומי / מימוש זכויות רפואיות

פורום ביטוח לאומי / מימוש זכויות רפואיות

כל מה שרצית לדעת על פגיעות בעבודה, תאונות עבודה, מחלות מקצוע, נפגעי פעולות איבה, נכות כללית ועוד'.

 

פורום זה מנוהל ע"י עובדי משרד עורכי הדין אריק שלו ושות' ומומחים בתחום הביטוח הלאומי, הביטוח והרפואה. בין משתתפי הפורום מנהלת בכירה בביטוח הלאומי משך עשרות שנים. המשרד מספק ייעוץ וייצוג ללקוחות בתחום מימוש הזכויות הרפואיות אל מול הביטוח הלאומי, קצין תגמולים, חברות ביטוח ורשויות המס. הינכם מוזמנים לעשות שימוש בפורום מימוש זכויות רפואיות ובפורום זכויות רפואיות ולשאול שאלות שונות בסוגיות הקשורות בפגיעות בעבודה, תאונות עבודה, מחלות מקצוע, נפגעי פעולות איבה, נכות כללית ועוד'. צוות המשרד יעשה מאמץ ליתן תשובות מהירות ומדוייקות ככל שניתן.האמור בפורום לא בא במקום ייעוץ משפטי ולא מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחריות המשתמש בלבד.


 + הוספת הודעה חדשה    + לייעוץ אישי
חיפוש בפורום:

   

דמי לידה

11/01/2014 13:04:00
טל
שלום רב
סליחה מראש על הירידה לפרטים בהודעה זו אך אני מנסה לבדוק אם מגיעים לי סכומים נוספים בגין דמי הלידה שלי ודרך החישוב של ב"ל מסובכת.
ילדתי ב9/10/12.
כפי שלבטח ידוע לכם זכאים לקבל הפרשים לדמי לידה בשני מקרים:
1.לאחר תשלום הקצבה מהביטוח הלאומי, משולם תשלום נוסף (כגון דמי הבראה, ביגוד, בונוס) המתייחס גם לתקופה שלפיה חושבה הקצבה, וסכום התשלום הנוסף עולה על רבע השכר החודשי הרגיל.
2.המעסיק שילם הפרשי שכר עבור תקופת עבודה שקדמה לתשלום הקצבה מהביטוח הלאומי.

מכיוון שהעתקתי את מקום מגורי, התפטרתי מעבודתי לאחר חופשת הלידה, ונעשה לי גמר חשבון. מופיע לי בו תשלום עבור הבראה בגמ"ח. האם תשלום זה נכנס לסעיף 1 לעיל (תשלומים נוספים המתייחסים גם לתקופה שלפיה חושבה הקצבה) או שמכיוון שמדובר בגמ"ח אינו נכלל?
ומה לגבי הרכיבים הנוספים שמופיעים בגמ"ח:פיצויים ופדיון חופש. האם עליהם מגיעים לי הפרשים או שמכיוון שמדובר על גמ"ח איני זכאית להפרשים אלה?
שאלה נוספת- באתר ב"ל נרשם כי: דמי הלידה מחושבים על-פי מלוא השכר בשלושת החודשים שקדמו ל-1 בחודש שבו הפסיקה העובדת את עבודתה. אם כך, האם נכון שבמקרה שלי מדובר רק על חודשים יולי-ספטמבר 2012 (כאמור, ילדתי ב9/10/12) וחודש 10/2012 לא נכלל בחישוב?

תודה

סגור/י הודעה[ הוסף תגובה להודעה ][ ליעוץ אישי ] [ קדימה ] [ אחורה ]
הוספת תגובה לדמי לידה 12/01/2014 10:39:00
מנהל הפורום
היעדרות מהעבודה לרגל חופשת לידה לא פוגעת בזכויות התלויות בוותק – כמו פיצויי פיטורים והבראה. באם עבדת במקום עבודתך במשך כל תקופת ההריון ולפחות ששה חודשים תכוף לפני ההריון, הינך זכאית להפרשות מן המעביד לתוכנית להבטחת פנסיה ולקרן השתלמות, בתנאי שגם את שילמת את התשלומים החלים עלייך בתקופה האמורה.
עו"ד אריק שלו
arik.shalev@law-shalev.co.il
ייעוץ אישי- 073-2505384* האמור לעיל אינו בא במקום ייעוץ משפטי ואינו מהווה לו תחליף. ההסתמכות על המידע באחראיות המשתמש בלבד.

[ הוסף תגובה להודעה ] [ ליעוץ אישי ]