משרד עורכי דין דיני עבודה, אריק שלו ושות'

      עברית |  English |  русский |  العربية
חפש באתר:
search
 
תחומי עיסוק המשרד >>
דיני עבודה - דיני נזיקין
פורום דיני עבודה
עורכי דין דיני עבודה
זכויות עובדים
פיטורים
פיטורין בהריון
הודעה מוקדמת
פיצויי פיטורין
הלנת שכר
פירוק חברות
הסתדרות
חוקי עבודה
חוזה עבודה
דמי הבראה
דמי מחלה
הטרדה מינית בעבודה
איזור לחברים
דיני נזיקין - ביטוח לאומי
תאונת עבודה
נכות כללית
נפגעי פעולות איבה
אובדן כושר עבודה
ביטוח לאומי
תאונות דרכים
משהב"ט- קצין תגמולים
חברות ביטוח
נזקי גוף
ועדה רפואית
פטור ממס הכנסה
גמלת ניידות
מידע לעובד
מידע למעסיק
מידע משפטי
לקסיקון דיני עבודה

חשוב לדעת

גובה שכר המינימום

גובה שכר המינימום החודשי נכון ל- 2018, הוא 5,300 ₪ לחודש.

החזר נסיעות

החזר הנסיעות המירבי ליום, עומד על 22.60 ש"ח ליום.

גובה דמי הבראה

שווי יום הבראה במגזר הפרטי עומד על- 378 ש"ח ליום, ובמגזר הציבורי הוא עומד על 423 ש"ח לכל יום הבראה (מעודכן לאוגוסט 2017)דיני עבודה   >  מימוש זכויות רפואיות   >  תאונות דרכים בעבודה - עורכי דין אריק שלו ושות'

תאונות דרכים בעבודה - עורכי דין אריק שלו ושות'

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות התקשר/י: 03-5610934(ת"א)/02-5944000(י-ם)


מספר מדרגים:189 דירוג ממוצע:4.9
תאונות דרכים בעבודה - עורכי דין אריק שלו ושות'

מהן תאונות דרכים?

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים – התשל"ה, 1975 מגדיר מספר פרמטרים ברורים לקיום תאונת דרכים. ביניהם, מאורע בו נפגע אדם משימוש ברכב ממונע, התלקחות או התפוצצות הנגרמים בשל חומר או רכיב החיונייים לנסיעת הרכב, פגיעה מרכב החונה במקום אסור, ומקרה בו קיימת פגיעה תוך ניצול כוחו המכני של הרכב, כל עוד זה שמר על יעודו המקורי.

לעומת אלו, לא נכללים בהגדרת תאונת דרכים מקרים בהם המאורעות אירעו כתוצאה ממעשה מכוון שמטרתו לגרום נזק לגופו או רכושו של אדם והנזק נגרם כתוצאה מאותו המעשה.

קיימת חשיבות רבה בהגדרה של מאורעות תאונות דרכים מכיוון שאלו מאפשרים לפי "עיקרון ייחוד העילה" לתבוע לפי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים בלבד ולא לפי פקודת הנזיקין. 

מי זכאי לפיצוי?

חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים הינו אחד מחוקי הנזיקין המחילים אחריות מוחלטת. כלומר די בכך שתהא פגיעה, גם מבלי הוכחת רשלנות או אשמה על מנת שתקום הזכות לפיצוי לפי חוק זה.

הפיצוי משולם על ידי חברות הביטוח או במקרים בהם לא ניתן לתבוע ביטוח חובה כמו במקרי תאונות "פגע וברח" ניתן לתבוע פיצוי מ"קרנית" – הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים, תאגיד ציבורי שהוקם על מנת לפצות, בגין נזקי גוף, נפגעי תאונות דרכים אשר אין באפשרותם לתבוע פיצוי מביטוח אחר. 

אם נפגעת בתאונת דרכים, מגיע לך פיצוי! מלא/י את הטופס הבא וניצור עמך קשר בהקדם.

 

לייעוץ אישי מקצועי, ללא התחייבות, התקשרו: 073-2505384

או השאירו פרטים:  שם: טלפון:

מהם הצעדים בהם יש לנקוט כאשר מתרחשת תאונות דרכים?

 

טיפול ראשוני בזירת התאונה

תאונות דרכים כרוכות לא אחת בחבלות פנימיות ופציעות שונות שהן לעיתים קשות לאבחנה. לכן, לא ניתן להפריז בחשיבות קבלת הטיפול הרפואי הראשוני בזירת התאונה. חשוב מאוד להישמע להחלטות צוות מד"א ואף להתפנות באמבולנס במידה והפראמדיקים מחליטים שיש צורך בכך. התשלום עבור הפינוי באמבולנס בעקבות תאונות דרכים וכן הטיפול הרפואי הראשוני יכוסו על ידי חברות הביטוח.

תיעוד רפואי במקרים של תאונות דרכים

עם ההגעה לבית החולים חשוב לציין מעורבות בתאונה ולוודא כי כל מה שדווח מתועד בתיק הרפואי. יתרה מכך יש לוודא כי כל המסמכים הרפואיים הקשורים בתאונה ישמרו אצלך החל מדו"ח הראשוני של מד"א ומיון וכלה במסמכי הרופא המטפל בקופת החולים . מסמכים אלו ישמשו את הביטוח הלאומי ואת חברות הביטוח  המטפלות במקרי תאונות דרכים בקביעת גובה הפיצוי.

גם את קבלות הטיפול ואף קבלות סיוע צד שלישי יש לאסוף ולשמור לצד המסמכים הרפואיים, כמו כן מומלץ לצלם את הפגיעה. הפיצויים הניתנים על ידי חברות הביטוח הן פונקציה ישירה של התיעוד הרפואי, ככל שזה יהיה שלם יותר וברור יותר כך הסיכוי להיתקל בקשיים בפיצוי מחברות הביטוח קטן.

מילת אזהרה קטנה: כאשר מתרחשות תאונות דרכים ישנה נטייה להפריז בטיפולים רפואיים ו"לתפוס טרמפ" על התאונה ולטפל בבעיות רפואיות קודמות בטוענת טיפול בנזקי התאונה. פעולה מסוג זה אסורה בתכלית ועשוייה לקעקע את האמינות ואף למנוע את תשלום ההחזר המלא עבור אותם טיפולים. 

תאונות דרכים שהן גם תאונות עבודה

תאונות דרכים אשר מתרחשות בעת הגעה לעבודה, נסיעה ממנה או במהלך העבודה, יחשבו גם תאונות עבודה אשר מאפשרות לנפגע לתבוע את זכויותיו מהביטוח הלאומי בנוסף לתביעה כנגד חברת הביטוח. במקרים אלו, עם קבלת הטיפול בבית החולים, חשוב לציין כי מדובר בתאונת דרכים שאירעה בעבודה או בדרך אליה או ממנה. אף כי אין מדובר בדיני עבודה, הגדרת תאונת הדרכים כתאונת עבודה תאפשר לנפגע לפנות לבית הדין לעבודה במידה והביטוח הלאומי נותן החלטה שהוא מעוניין לערער עליה.

פנייה למשטרה

כאשר מתרחשות תאונות דרכים והשמטרה מגיעה לזירה, זו תתעד את הממצאים ותדאג לציין את מיקום הרכבים, סימני בלימה וכדומה. בנוסף היא תגבה עדויות מעדים כבר במקום האירוע. 
חשוב לדווח על תאונות דרכים מוקדם ככל האפשר ולא יאוחר משלושה ימים ממועד התאונה ולקבל אישור שיועבר לחברת הביטוח. יש לכלול את כל פרטי התאונה, מועד, פרטי הביטוח של הנהגים, הרכבים, הפגיעה וכן אישור על טיפול רפואי ראשוני. 

חוקרי הביטוח

כלל ברזל הוא שחוקרים מטעם הביטוח במקרים בהם התרחשו תאונות דרכים, אינם רוצים בטובת הנפגע!! אלו נשלחים מטעם חברות הביטוח על מנת לנסות ולדלות פרטים שיסייעו לחברות הביטוח לצמצם את היקף הפיצויים שישולמו עם תום הליך התביעה. הם יקליטו ויתעדו כל מפגש, לעיתים במצלמה נסתרת ויחפשו כל פרט שניתן לשימוש נגדך בבית המשפט. שמירה על ערנות והימנעות ממסירת פרטים לאנשים זרים תגן עליך. בין אם מדובר באנשים שהציגו עצמם כשכנים, קולגות, עובדי קופות החולים או הביטוח הלאומי חשוב שלא לשתפם במידע אודות התאונה ואף להימנע מלנדב פרטים מכיוון שלעיתים קרובות מדובר בחוקרי הביטוח המתחזים בתקווה להפילך בפח. 

תאונות דרכים - מומחים רפואיים מטעם חברת הביטוח

לא ניתן להביא חוות דעת רפואיות של מומחים מטעם הנפגעים. המומחים המטפלים בחוות דעת כאשר מתרחשות תאונות דרכים ממונים על ידי בית המשפט ומקבלים מהנפגעים את כל התיעוד הרפואי שאספו אלו ושעשוי להיות רלוונטי לתביעה. חשוב אם כן, לדעת למה לצפות עוד לפני מינויו של מומחה מטעם בית המשפט ולהתייעץ עם גורם רפואי מומחה מטעמך שיסייע להתכונן לחקירה נגדית בבית המשפט.
 
במשרדינו מומחים לייצוג נפגעי תאונות דרכים אל מול חברות הביטוח והביטוח הלאומי, ונשמח לסייע לך בייצוג מולם

 


גירסה להדפסה שתף עם חבריך בפייסבוק שתף עם חבריך בפייסבוק הוסף למועדפיםלייעוץ אישי ראשוני (ללא תשלום) וללא התחייבות
מלא/י את פרטיך ואת פרטי הפנייה ונחזור אליך במהירות:

* נושא הפנייה:
* הודעה:
* שם מלא:
* אי מייל:
* טלפון: נייד: 
נושא

שם

טלפון

אימיילחדשות דיני עבודה

פגיעה נפשית הוכרה כפגיעה בעבודה

בית הדין לעבודה הכיר בפגיעה נפשית של מאבטח כפגיעה בעבודה ב"ל 61269-07-13

השכר הממוצע במשק

השכר הממוצע ע"פ סעיף 2 לחוק נכון ליום 1.1.2017 עומד על סך של 9,673 ש"ח.

קנס של 65,000 ש"ח למעסיק שהפלה עובדת עקב הריונה

בית הדין האזורי לעבודה בחיפה הטיל על קיבוץ עין הכרמל קנס מנהלי כבד עקב הפליית עובדת ואי קידומה בשל הריונה.31/01/2011

שכר המינימום עלה

שימו לב- שכר המינימום התעדכן ועומד כעת על 5,300 ₪ חודשי לעובד מעל גיל 18- 28.49 ₪ שעתי.

בדרך לקיצור שבוע העבודה?

בדרך לקיצור שבוע העבודה?
על שולחן הכנסת הונחה לאחרונה הצעה לקצר את שבוע העבודה במשק כך שהוא יאפשר סופ"ש ארוך שיכלול גם את יום ראשון.

משרדנו מגייס!

לסניף משרדינו בירושלים וברמת גן, דרושים עורכי דין מצויינים למשרה קבועה ומתאגרת. קורות חיים ניתן לשלוח ל yael.shalev@law-shalev.co.il תוך ציון המשרה המבוקשת בכותרת.